چهارمین همایش ملی مهندسی اپتیک و لیزر ایران

چهارمین همایش ملی مهندسی اپتیک و لیزر ایران که به صورت دوسالانه از سال ۱۳۸۸ آغاز شده است، در یازدهم و دوازدهم شهریورماه سال جاری با همکاری مراکز دانشگاهی و صنعتی در حوزه فناوری‌های نور پایه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار خواهد شد. 
به گزارش مهانیوز - این رخداد بزرگ علمی در سال جهانی نور که توسط سازمان ملل متحد تحت عنوان "سال نور و فناوری‌های نور پایه" نام‌گذاری شده همزمان است. این نام‌گذاری با توجه به کاربردهای بی‌شمار دانش و فناوری نور در شاخه‌های مختلف فیزیک، پزشکی، انرژی، اطلاعات و مخابرات، تارهای نوری، نجوم و ... انجام شده است. هزاره کارهای ارزشمند ابن هیثم یکی دیگر از موارد مطرح در گرامیداشت سال جهانی نور است. توجه به گسترش آموزش‌های دانشگاهی در حوزه دانش و فناوری نور و جلب نظر سرمایه‌گذاری دولت‌ها به همراه تأکید بر اثرگذاری مستقیمی که این رشته در بهبود سطح زندگی حال و آینده مردم دارد، ایجاد می‌کند که دست اندرکاران این شاخه علمی این سال را به عنوان طلیعه‌ای بر رشد این زمینه نیکو گرامی دارند. دانشگاه صنعتی مالک اشتر با برگزاری موفق سه همایش قبل و نظر به همزمانی با سال جهانی نور تلاش دارد که همایش چهارم به‌گونه‌ای برگزار شود که توجه ملی را با تأکید بر جنبه‌های فناوری‌های نوین نوری  ارتقاء دهد. در این راستا در این همایش دستاوردهای نوین فنی و در حوزه مهندسی اپتیک و لیزر توسط صاحب‌نظران دانشگاهی و صنعتی به بحث گذاشته می‌شود. برپایی کارگاه‌های آموزشی در موضوعات مرتبط با اپتیک و لیزر با بهره بردن از اساتید مجرب و پژوهشگران محلی برای تبادل دستاوردهای فنی بین دانشگاه‌ها و صنایع مربوطه است. در میزگردهای علمی به بررسی چالش‌های پیش رو در این شاخه جدید علم و فناوری پرداخته می‌شود. نمایشگاه تخصصی که به ارائه محصولات و تجهیزات اپتیکی و لیزری اختصاص دارد، مکان مناسبی برای آشنایی دانشجویان و اساتید و همفکری شرکت‌های دانش بنیان است. امید آنکه با گسترش تعاملات بین‌المللی بتوان از حضور اساتید و شرکت‌ها از کشورهای مختلف در این حوزه بهره برد. چهارمین نمایشگاه تخصصی مهندسی اپتیک و لیزر ایران درروزهای ۱۰ لغایت ۱۲ شهریورماه و در کنار چهارمین همایش ملی مهندسی اپتیک ولیزر ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی تخصصی اساتید، محققین، صنعتگران ودانشجویان فعال در حوزه فناوری اپتیک و لیزر در ایران، در محل دانشگاهصنعتی مالک اشتر شاهین شهر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.icole.ir مراجعه نمایند.  
 
/ 1 نظر / 8 بازدید
سيستم وبلاگدهي جديد لاين بلاگ

يه سيستم فوق العاده حرفه اي براي وبلاگ نويسان کاملا رايگان ايندکس بسيار بسيار سريع در گوگل و ياهو ثبت رايگان وبلاگ شما در هزاران دايرکتوري سايت هاي ايراني و خارجي همين حالا وبلاگتون رو در لاين بلاگ بسازيد www.lineblog.ir